logo removebg preview

Õuesõppenädal

Kevad kutsub õue! Õues õppida on tore!

Lepatriinudel oli õuesõppenädal. Nädal oli täis vahvaid ja põnevaid tegevusi, mis kõik toimusid õues. Ilusad ilmad soosisid juba varakult päeva õues alustama- hommikuringid, mängud, matkamine, tantsimine, looduse avastamine, maalimine jne.
Lapsed märkasid ümbritsevaid kevadisi lilli ja linnulaulu. Korjati kaseoski tuppa viimiseks, et vaadelda, millal lehed külge tulevad. Mõni laps nuusutas oksa murdekohti ja ütles, et täitsa kasemahla lõhnaga.
Pisteti esimesed seemned mulda - kõigepealt kirjutasid lapsed oma nime topsile, siis täitsid selle mullaga. Tegid augud mulla sisse ning panid sinna lilleseemned, peterselliseemned, salatilehe seemned. Räägiti taimede kasvatamisest ja nende eest hoolitsemisest.
Kuulati loodushääli. Metsas sai iga laps omale silmaklapid ning siis kuulas hoolega erinevaid helisid. See oli põnev, kuuldi lindude hääli, varese kraaksumist, koputamist, muusikat, autode hääli. Vahva oli looduse bingot mängida. Otsimine tekitab hasarti.
Tore tõdemus oli seegi, et kunsti saab teha mitmel erineval moel. Õuest leiti looduslikku materjali mida pintslina kasutada: puulehti, oksi ja sammal.
Varju järgi joonistamine oli laste jaoks uus ja põnev. Tulemused olid üllatavad.
Käbide korjamine, sorteerimine, võrdlemine ja värvimine tekitas palju rõõmu.
 
Õues sai mängida maastikurobotitega, toimus pillimäng okstega ja ühine õuedisko.
Meil on ilus kevad! Kõik õue tegutsema!
image1